BUDMAT STEEL

Jesteśmy wiodącym w Polsce producentem szerokiej gamy stalowych profili konstrukcyjnych. W ofercie naszego Stalowego Centrum Serwisowego posiadamy blachy gorącowalcowane, zimnowalcowane oraz ocynkowane dostępne jako arkusze, taśmy, czy formatki. Produkujemy także profile do bram i ogrodzeń. Naszym atutem i siłą napędzającą spółkę są inwestycje oraz ciągła modernizacja zakładu produkcyjnego. Stale poszerzamy portfolio oferowanych produktów, tak aby sprostać potrzebom jakościowym i asortymentowym naszych klientów.

Jesteśmy jedną z kluczowych firm grupy Budmat, która ma ponad 30 lat doświadczenia w produkcji i dystrybucji materiałów budowlanych wykonywanych przede wszystkim ze stali.

Tylko w roku 2023 Budmat Steel zdobył dwie znaczące nagrody, które potwierdzają nasze dążenie do ciągłego rozwoju i najwyższą jakość naszych produktów:

  • “Diament Miesięcznika Forbes” za konsekwentne i skuteczne budowanie swojej wartości
  • „Dobra Firma” za osiągnięcia w obszarze innowacji

Budmat Steel w liczbach

Zatrudnienie

> 350 osób

Przychód

> 1 000 000 000 PLN

Przerób

> 250 000 ton

Historia

1996

Powstanie Oddziału Budmat Bogdan Więcek w Ostrowcu Świętokrzyskim.

2000

Rozpoczęcie produkcji profili ocynkowanych i pokryć dachowych w Zakładzie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

2001

Rozpoczęcie produkcji profili ocynkowanych i pokryć dachowych w Oddziale Zakładu w Mysłowicach.

2006

Wyodrębnienie ze struktur Budmat samodzielnej spółki Budmat Południe Sp. z o.o.

2016

Zmiana marki i nazwy Spółki na BIMERG Sp. z o.o.

2017

Kolejne inwestycje - zakup pełnej infrastruktury z zapleczem produkcyjnym, maszynowym oraz biurowym w Gostyninie.

2018

Modernizacja i rozwój parku maszynowego oraz infrastruktury magazynowej.

2020

Przeniesienie siedziby głównej Spółki do Gostynina.

2022

Rozbudowa parku maszynowego o kolejne nowoczesne linie produkcyjne.

2023

Zmiana marki i nazwy Spółki na BUDMAT STEEL.

Transport i logistyka

Ofertę Budmat Steel wzbogaca dodatkowo polityka dostaw i obsługa transportu. Zaawansowana współpraca ze sprawdzonym i zaufanym spedytorem – firmą Budmat Transport, jest gwarancją zachowania najwyższej jakości towaru i jego sprawną dostawę pod wskazane miejsce. Dzięki współpracy z Budmat Transport, Budmat Steel ma do dyspozycji nowoczesny tabor liczący kilkaset pojazdów ciężarowych i specjalistycznych.

Spółka realizuje także dostawy transportem kolejowym (własna bocznica), co ułatwia współpracę i ogranicza czas realizacji zamówienia. Możliwość wykorzystania transportu kolejowego sprawdza się szczególnie przy wyjątkowo dużych zamówieniach, dzięki czemu zakres tych zleceń i ich wielkość mogą być nieograniczone.

Nasze pasje

Lubimy podejmować wyzwania i sportową rywalizację, dlatego wspieramy kompleksowo drifting. To najbardziej widowiskowy i najszybciej rozwijający się sport motorowy.

Sponsorujemy największą ligę driftingową w Europie – Drift Masters European Championship oraz jako Grupa Budmat, jeżdżącego w barwach Worthouse Drift Team, Piotra Więcka – topowego zawodnika na świecie.

We wrześniu 2023 r. pobiliśmy światowy rekord frekwencji na zawodach driftowych na Rundzie Finałowej DMEC na Stadionie Narodowym PGE w Warszawie.
Razem z nami kibicowało ponad 50 000 fanów motoryzacji.
Dziękujemy, że byliście z nami.